Драмска секција

Објављено четвртак, 15 јануар 2015

Драмску секцију наше школе од септембра 2009. године води професор српског језика и књижевности Милена Врачар. Секција постоји са циљем да ученике упозна са драмским текстовима из градива и ван њега, да усавршава глумачке способности ученика, као и да код њих развија креативност и заинтересованост да лику који глуме дају свој лични печат.
Састанци ове секције одржавају се у зависности од припрема приредби које школа организује. Ученици редовно учествују у приредбама поводом Дана школе и Дана Св. Саве. Неки од текстова које су ученици играли на овим приредбама су: „Школа без длаке на језику“, „Радост новог јутра“, „Златно јагње“.

dramska

Осим на часовима драмске секције, своје глумачке способности ученици испољавају и на редовним часовима српског језика, када се спонтано организују и драматизују обрађене текстове. То је доказ да су ученици веома заинтересовани за овакав облик ваннаставних активности.