ОКРУЖНА ТАКМИЧЕЊА ШКОЛСКЕ 2010 ⁄ 2011

ХЕМИЈА

Окружно такмичење из хемије одржано је 2. 4. 2011. г. у ОШ „ Свети Сава“ у Великој Плани. Наши ученици су постигли одличне резултате – Милица Јоветић 8/6 освојила је прво, а Никола Станојевић 8/2 друго место.

МАТЕМАТИКА

Такмичење из математике одржано је у ОШ „ Доситеј Обрадовић“ у Пожаревцу 9. 4. 2011. г. Освојили смо два друга и једно треће место.
2. место – Радоје Јокановић 4/5 и Алекса Маринковић 8/4
3. место – Невена Арсић 7/2

СРПСКИ ЈЕЗИК

На такмичењу из српског језика 16. 4. 2011. г. у ОШ „ Десанка Максимовић“ у Пожаревцу наша ученица Наталија Стевановић 6/2 освојила је 3. место.

ИНФОРМАТИКА

Такмичење из информатике одржано је 16. 4. 2011. г. у ОШ „ Краљ Александар“ у Пожаревцу. Освојили смо три друга места: Ненад Ивковић 6/5, Лазар Марковић 6/5 и Вук Дамњановић 7/6.

ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ВЕРОНАУКЕ

Објављено петак, 12 децембар 2014

Наш ученик Михајло Стојић је освојио прво место на међуокружном такмичењу из веронауке. Ово такмичење носило је назив Намеснишко такмичење из познавања православног катихизиса. Такмичење је одржано 7. маја 2011. године у Смољинцу.

РЕЦИТАТОРИ

Објављено петак, 12 децембар 2014

Градско такмичење рецитатора Града Пожаревца одржано је 9.априла 2011.године у малој Сали Центра за културу.
Нашу школу представљали су од првог до четвртог разреда:
• Ања Реџовић
• Анђела Недељковић и
• Миња Миловановић.
Од петог до осмог разреда школу су представљали:
• Милена Сузић
• Јелена Радосављевић и
• Невена Мирковић.
Миња Миловановић освојила је треће место и пласирала се на Регионално такмичење рецитатора одржано у Жагубици 16.априла 2011.године, где је похваљена за надахнуто казивање стихова песме „Плава звезда“ Мирослава Антића.

УСКРС

Објављено петак, 12 децембар 2014

На манифестацији „Ускршње јаје-дечија радост“ одржаној под покровитељством Општине Пожаревац 20. Априла 2011. године, а у организацији Друштва учитеља општине Пожаревац и Пријатеља деце општине Пожаревац, Јована Секулић, ученица IV/2 освојила је прво место за ликовни рад.

УСПЕХ НАШИХ ФУДБАЛЕРА

Објављено петак, 12 децембар 2014

Општинско такмичење основних школа у малом фудбалу одржано је 9. 3. 2011. г. у Пожаревцу. Учествовало је осам основних школа из пожаревачке општине. Екипа наше школе победила је ОШ „ Вук Караџић“ из Пожаревца резултатом 4:3 и пласирала се на међопштинско такмичење.
Међопштинско такмичење у малом фудбалу одржано је у Петровцу на Млави. Учествовало је седам основних школа из: Великог Градишта, Кучева, Жагубице, Петровца на Млави, Малог Црнића, Александровца и Костолца. Екипе су играле по три утакмице. На првој утакмици наша школа победила је школу из Кучева резултатом 3:2, а у полуфиналу екипу из Жагубице са 2:1. У финалу је наш тим победио тим из Петровца на Млави резултатом 7:1 и пласирао се на међурегионално такмичење.

Опширније: УСПЕХ НАШИХ ФУДБАЛЕРА