Резултати конкурса " Заштитимо животну средину"

Објављено понедељак, 08 јун 2015

Ученици наше школе и Екопокрет Костолац заједно су 5. јуна обележили Дан заштите животне средине.На тему " Заштитимо животну средину" ученици су од првогг до седмог разреда сликали и писали, а награђени су од Екопокрета на свечаности у школској трпезарији.

Победници ликовног конкурса по категоријама су:

Категорија 1. и 2. разред: 1. место - Ивана Лазић 2/7 и Софија Маринковић 1/2;

2. место - Исидора Стојић 2/2 и Ана Ивановић 2/5;

3. место - Вукашин Стојићевић 1/6 и Андреа Ђуровић 2/2.

Категорија 3. и 4. разред: 1. место - Вања Павловић 4/4;

2. место - Ања Јаковљев 4/3;

3. место - Невена Арсић 3/7.

Категорија 5, 6. и 7. разред: 1. место - Јована Антић 7/5;

2. место - Анђела Костић 5/7;

3. место - Марија Јовановић 6/2.

Награђени ученици литерарног конкурса су:

Категорија 3. и 4. разред: 1. место - Татјана Јовановић 475;

2. место - Василије Ковачевић 4/3;

3. место - Матеја Стојановић 3/8.

Категорија 5, 6. и 7. разред: 1. место - Борис Величковић 7/5;

2. место - Теодора Гискић 6/2;

3. место - Ана Јовић 5/1.

" Крв живот значи"

Објављено среда, 20 мај 2015

Сваке године наши ученици учествују на литерарном конкурсу " Крв живот значи" који организује Црвени крст Србије. На Национални дан добровољних давалаца крви, 11. мај, најуспешнијим ученицима уручују се награде у Дому Црвеног крста у Пожаревцу.

Ове године најлепшре радове на тему " Крв живот значи" написали су: Дуња Вулић ( 4. разред), Лука Радосављевић ( 5. разред), Борис Величковић ( 7. разред) и Миња Миловановић ( 8. разред).

Литерарни и ликовни конкурс " Да се не заборави"

Објављено среда, 20 мај 2015

Удружење ратних ветерана, инвалида и породица погинулих бораца 1990 - 1999. организовало је обележавање шеснаесте годишњице НАТО агресије на СРЈ 8. маја у Дому културе у Костолцу. Поред тога што су присуствовали свечаној академиији, наши ученици су учествовали на литерарном и ликовном конкурсу под називом " Да се не заборави".

Најбоље саставе на ову тему написали су: 1. место - Борис Величковић ( 7. разред); 2. место - Јована Антић ( 7. разред) и 3. место - Радоје Јокановић ( 8. разред).

Победници ликовног конкурса су: 1. место - Ема Волић ( 5. разред); 2. место - Инес Конрад ( 5. разред) и 3. место - Маша Влајсављевић ( 6. разред).

Међуокружно такмичење у фудбалу и рукомету

Објављено среда, 20 мај 2015

Међуокружна такмичења у фудбалу и рукомету одржана су 5. и 6. маја у Неготину и Смедереву.

Дечаци су у 1. колу у Неготину изгубили од домаћина, а девојчице су у 1. колу победиле екипу из Параћина да би у финалу изгубиле од екипе из Бора резултатом 3:2.

Сјајан успех математичара Михаила

Објављено среда, 29 април 2015

Михаило Миленковић, ученик осмог разреда, освојило је прво место на републичком такмичењу из математике које је одржано 26. априла у Нишу. Михаило је освојио свих 100 поена и пласирао се за Јуниорску математичку олимпијаду.