Школска слава Свети Сава

Објављено субота, 07 фебруар 2015

Обележавање школске славе  Свети Сава започело је приредбом 26. јануара у Дому културе. На занимљив начин ученици су кроз глуму, рецитовање, музичке тачке и ритмику дочарали поједине делове из живота Светог Саве. Бројну публику и госте поздравио је директор школе Серџо Крстаноски, а светосавску беседу одржао је вероучитељ Дејан Лазаров.

На сам дан славе, 27. јануара, у Цркви Светог Максима Исповедника  уз присуство ђака, наставника и директора резан је славски колач. Овогодишњи домаћин славе, учитељица Биљана Величковић предала је славу будућем колачару Зорки Јовић.

Прослава је настављена у просторијама школе свечаном седницом Наставничког већа за пензионере, славским ручком и доделом јубиларних награда.

Добитници јубиларних награда су:

-за 10 година рада: Иван Милковић, Светлана Јелић, Наташа Стефановић, Снежана Станисављевић, Саша Цветковић, Мирјана Богдановић и Слађана Живановић;

- за 20 година рада: Верица Гаврилов, Драган Павловић;

- за 30 година рада: Мирјана Јовановић.