Костолачка жишка

Објављено петак, 24 мај 2019

Културно-духовна манифестација " Костолачка жишка" се по петнаести пут организује у част словенке писмености и твораца првог словенског писма Ћирила и Методија. Програм манифестације организован је у три дана од 22. до 24. маја када црква обележава свеце Кирила и Методија.

Први дан Жишке посвећен је деци и младима. Тада учествују песници који пишу за децу, али и ученици који рецитују песме или свирају музичке композиције. Ове године нашу школу представљали су рецитатори: Хатиџе Џемаили, Ленка Керић, Петар Стевановић и Никола Бундало.

Завичајним песницима посвећен је други дан Жишке. Поред песника Браничевског округа учествовала је и наша наставница српског језиак Магдалена Реџовић. Она је прочитала своју песму " Ћирило и Методије".