Школска 2010/2011 година

Објављено четвртак, 13 новембар 2014

Ученик генерације : Алекса Маринковић

Алекса Маринковић , ученик одељења 8/4 , завршио је осми разред Основне школе „Јован Цвијић“ у Костолцу. Проглашен је за ђака генерације на основу успеха који је постигао на такмичењима , а то су : освојено треће место на општинском такмичењу из математике у четвртом разреду, као и учествовање на окружном. Освојено прво место на општинском и окружном такмичењу у петом разреду, такође из математике. У шестом разреду ишао је на такмичење из информатике, освојио друго место на општинском такмичењу и прво место на окружном такмичењу и учествовао на републичком. У седмом разреду : прво место на општинском из информатике, као и друго место на окружном. У осмом разреду освојио је треће место на општинском такмичењу из математике, друго место на општинском из енглеског језика, као и друго место на окружном такмичењу из математике. Учествовао је на разним литерарним конкурсима , а на ,,Сусретима младих песника Србије“ одржаним у Жабарима освојио је треће место. Био је укључен у бројне школске активности што подразумева учествовање на школским приредбама поводом Дана школе и поводом школске славе Светог Саве .

Спортиста генерације : Александар Делетић

Александар Делетић , такође ученик одељења 8/4 , проглашен је за спортисту генерације. До сада је Аца постигао одличне резултате у фудбалу. Са фудбалским клубом „ Пантер“ из Пожаревца био је првак Србије у малом фудбалу. Са екипом ОШ „ Јован Цвијић“ освојио је 1. место на општинском , међуопштинском и међуокружном, а 5. место на републичком такмичењу у малом фудбалу. На међуопштинском такмичењу проглашен је за најбољег играча, а био је и капитен екипе. Аца је вероватно и најбржи ученик у нашој школи. На школским кросевима девет пута је стизао први на циљ.