ПРВИ ДАН ДЕЧИЈЕ НЕДЕЉЕ

Објављено субота, 17 јануар 2015

ЛИКОВНА ИЗЛОЖБА

Дечију недељу је 3. октобра отворила ликовна изложба ученика од 2. до 4. разреда. Изложба је постављена у холу школе и сви ученици и гости могли су да је посете ових дана.

izlozba

Истог дана одржана је и приредба у фискултурној сали којом је и званично почела Дечија недеља. Програм је отворио директор школе г. Серџо Крстаноски и поздравио госте, учеснике, организаторе и ученике.

direktor

Присутнима се обратио и представник Градске општине Костолац г. Бора Живвковић речима: „ Градска општина Костолац чини све за боље услове за децу“.
Ученици од 2. до 4. разреда дали су све од себе да публици прикажу своје умеће у рецитовању, глуми, певању и игрању. Деца из вртића „ Мајски цвет“ одушевљено су пратила сваку њихову тачку. Они су касније са својим васпитачицама посетили учионицу бр. 7 и са школским педагогом Весном Николић разговарали о школи. На крају своје посете обишли су школску трпезарију и, како кажу, уживали у првој ђачкој ужини.

Дијана Минић 7/2
Милица Матић 7/2

РЕКЛИ СУ О ИЗЛОЖБИ...

Деца из вртића (публика):

1. Шта мислите о изложби и о приредби?
-Јована Вучковић: ,,Било је јако лепо".
-Вукашин Миловановић: ,,Много ми се свидело".

2. Шта вам се највише свидело?
-Јована Вучковић:,, Свидело ми се како су певали и играли".
-Вукашин Миловановић:,,Састав ми се највише свидео".

3.Да ли једва чекаш да кренеш у школу?
-Јована Радисављевић:,,Једва чекам".
-Вукашин Миловановић: ,,Онако,не волим да учим, али волим да идем у школу".

4. Где вам се више свиђа у вртићу или у школи?
-Уна Ђапић: ,,Храна је много лепа,па ми се више свиђа у школи".
-Огњен Танасић: ,,Више ми се свиђа у школи, јер је велика, а и храна је много лепа."
-Александар Ђорђевић:,,Ја волим да учим па ми се много више свиђа овде него у вртићу,а и због слаткиша које добијамо за ужину".

Учесници:

1.Да ли сте се дуго спремали?
-Итана Крстаноски:,,Не,последње две-три недеље".
-Сабрина Рухани:,,Дуго смо се спремали".

2.Да ли је било много тешко?
-Итана Крстаноски:,,Није било тешко, свидело ми се како је испало".
-Сабрина Рухани:,,Није ми било много тешко".

Гости:

1.Шта мислите о данашњем програму?
-Славица Јанковић, васпитацица: ,,Много ми се свидело јер су лепо увежбали и све је испало инетересантно и занимљиво".

2.Шта Вам се највише свидело?
-Славица Јанковић:,,Цела представа".